upgrade your browser or activate Google Chrome Frame to improve your experience.

قالیشویی در شهرآرا | ضرورت شستشوی فرش در قالیشویی

 


شستشوی فرش با روش‌های غیر اصولی می‌تواند خطرات بسیاری برای ما و فرش‌ها در پی داشته باشد. هنوز هم برخی از مردم به جای سپردن فرش‌ها به قالیشویی، اقدام به شستشوی آن در خانه می‌کنند و تصورشان این است که این کار از هزینه‌هایشان کم می‌کند. انجام این کار در خانه خطراتی را به دنبال دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند که شست و شوی فرش در خانه انجام نشود زیرا اغلب افراد با روش‌های شستشوی صحیح فرش و مواد شوینده‌ی مناسب برای شستشو آشنایی کافی ندارند و همین امر موجب ایجاد آسیب‌هایی در آن می‌شود. در کنار این‌ها، فرایند خشک کردن اصولی فرش هم بسیار مهم است، زیرا در صورت عدم دفع رطوبت، مشکلاتی از قبیل لایه لایه شدن، جدا شدن قسمت‌های زیرین، ایجاد انواع قارچ‌ها و کپک‌ها و باقی ماندن میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زای دیگر در فرش به وجود می‌آیند.
انتخاب مواد شوینده‌ی مناسب نیز به همان میزان که شستشوی اصولی فرش مهم است از اهمیت برخوردار است. مواد شوینده‌ای که خاصیت اسیدی و قلیایی داشته باشند می‌توانند به فرش آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد کنند. به عنوان مثال، در صورت شست و شوی فرش با مواد شوینده‌ای که مناسب فرشتان نباشند، ممکن است موجب از بین بردن رنگ آن شوند. مواد شوینده حتی ممکن است خاصیت سفیدکنندگی نیز داشته باشند. در این حالت رنگ سفید جایگزین رنگ‌های فرش شده و حتی می‌تواند به الیاف آن صدمه بزند.
بدون شک سپردن فرش‌ها به قالی شویی ها از تمام این مشکلات می‌کاهد، زیرا در این مراکز عمدتاً افراد باسابقه و متخصص مشغول به کارند و از روند شستشوی اصولی و به کار بردن مواد شوینده مناسب برای شست و شو، آگاهی کافی دارند. بنابراین بهتر است قبل از شستن فرش در خانه به هزینه‌هایی که می‌تواند گریبان ‌گیرتان شود فکر کنید. همواره برای شستن فرش با مواد شوینده، ابتدا آن را در گوشه‌ای از فرش امتحان کنید تا در صورتی که مواد شوینده به فرشتان آسیب وارد کردند، با هزینه‌ی کمتری آن را جبران کنید.
در این مطلب به خطراتی که نظافت فرش در خانه به دنبال دارد اشاره کردیم. همه‌ی این خطرات خساراتی را به فرش وارد می‌کند که برای جبران آن باید هزینه‌هایی را بپردازید. پس بهتر است برای انجام این کار، فرش‌های با ارزشتان را به ما بسپارید. اگر در تهران زندگی می‌کنید و به دنبال یک شرکت معتبر هستید، می‌توانید با قالیشویی کسری در شهر آرا تماس بگیرید. اطمینان می‌دهیم با یک بار سفارش شستشو، مشتری دائمی ما خواهید شد! شما می‌توانید همچنین پیش از تماس گرفتن با ما، قیمت قالیشویی را از منوی تعرفه خدمات مشاهده کنید.

تماس با ما

آدرس ایمیل :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تماس :

02166177536

ارسال پیغام