بهترین روش برای پاک کردن لکه چسب از روی فرش

0
(0)

قالیشویی کسری : یکی از وحشتناک ترین اتفاقاتی که ممکن است برای فرش ها در خانه رقم بخورد، ریختن قطره های چسب می باشد که باعث ایجاد لکه های سرسخت و زشت بر روی فرش ها می شود. اگر این اتفاق برای شما افتاد، نگران نباشید ما در کنار شما عزیزان هستیم تا این مورد را باهم برطرف کنیم.

کلیک کنید:  بهترین قالیشویی در منطقه زعفرانیه تهران کدام است؟

بهترین روش برای پاک کردن لکه چسب از روی فرش

بهترین روش ها برای پاک کردن لکه چسب از روی فرش

در قدم اول سریع اقدام کنید و با یک تکه چوب نازک و یا یک دستمال تمیز سعی کنید هرچقدر میتوانید چسب ریخته شده را از روی فرش بردارید و سپس روش های زیر را دنبال کنید.

1- اقدام سریع : بلافاصله پس از ریختن چسب، هر چه بیشتر منتظر بمانید، احتمال اینکه الیاف فرش به هم بچسبند بیشتر می شود و لکه را بیشتر نمایان می شود.

 2 – چسب را خیس کنید: اگر چسب هنوز خیس است، اولین گام شما باید جذب تا حد امکان با فشار دادن مکرر یک دستمال کاغذی تمیز بر روی مواد ریخته شده باشد.
3 – استفاده از استون : می توانید از استون خالص یا پاک کننده ناخن حاوی استون استفاده کنید. بعد از اینکه آن را روی یک تکه فرش تست کردید، از یک پنبه آغشته به استون روی لکه چسب استفاده کنید. به آرامی آن را روی فرش فشار دهید. چسب باید شروع به شل شدن کند. در صورت لزوم، مرحله را چندین بار تکرار کنید.
4 – استفاده از محلول تمیز کننده: یک قاشق چایخوری آمونیاک یا مواد شوینده لباسشویی را در یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. از یک پارچه تمیز با رنگ روشن استفاده کنید و روی لکه چسب بمالید. چسب به تدریج به پارچه منتقل می شود. این کار را تا زمانی که چسب از بین برود تکرار کنید و سپس
فرش را تمیز کنید. یک پارچه تمیز دیگر را در آب گرم خیس کنید و تا زمانی که فرش تمیز شود، کار خود را ادامه دهید.

این فرآیند ها باید برای بیشتر لکه های چسب کافی باشد، در صورتی که بلافاصله پس از ریختن چسب این مراحل را انجام دهید. اما چگونه می توان چسب خشک شده را از فرش خارج کرد؟ برای این موضوع نیز همین روش های بالا را استفاده کنید.

امتیاز شما

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد امتیاز ها: 0

آخرین مطالب سایت

بهترین قالیشویی در تهران

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *