از بین بردن لکه سوختگی از روی فرش

0
(0)

سوختگی آسیبی جدی است که ممکن است باعث تخریب بافت فرش به ویژه فرش دستباف شود. اما راه حل های مختلفی برای رفع یا حداقل کاهش آسیب های ناشی از سوختگی وجود دارد. اگر سوختگی کوچک باشد، می توان به راحتی با روش هایی مانند ترمیم آن را برطرف کرد. اما متاسفانه بیشتر سوختگی ها عمیق بوده و باعث سیاه شدن الیاف فرش می شود. اگر جای سوختگی عمیق باشد، امکان ترمیم فرش و بازگرداندن آن به حالت اولیه وجود ندارد. در این مقاله می خواهیم نحوه رفع سوختگی فرش را در شرایط مختلف توضیح دهیم.

کلیک کنید: روش های پاک کردن لکه نوشابه و بستنی و پیتزا از روی فرش و مبل

از بین بردن لکه سوختگی از روی فرش

از بین بردن لکه سوختگی از روی فرش

 

چگونه سوختگی های کوچک مانند سیگار را از روی فرش پاک کنیم؟

این یکی از سوختگی های رایجی است که برای فرش اتفاق می افتد. جای سوختگی را با سمباده پاک کنید. روی آن جاروبرقی بکشید. الیاف سوخته باقیمانده را با استفاده از قیچی جدا کنید. اگر هنوز جای سوختگی وجود دارد، پارچه ای را با پراکسید هیدروژن و محلول آب خیس کنید و لکه را خشک کنید.

سوختگی فرش با آهن

اگر میزان سوختگی فرش با آهن کم است می توانید از پیاز استفاده کنید. به این صورت که پیز را به دو نیم تقسیم کرده و بر روی محل سوختگی بکشید سپس آن قسمت را با آب سرد خیس کنید و بشویید تا لکه های سوختگی پاک شود. اگر سوختگی عمیق نباشد از این روش استفاده می شود. اگر سطح سوختگی عمیق است، حتما آن را به قالیشویی بسپارید.

سوختگی فرش با زغال

برای تعمیر فرشی که با زغال سوخته است، ابتدا جای سوختگی را با سمباده پاک کنید. سعی کنید سوختگی را به طور کامل از روی فرش پاک کنید. سپس با یک پارچه تمیز محل سوختگی را پاک کنید. برای پاک کردن الیاف سوخته از فرش از یک قیچی استفاده کنید. اگر هنوز آثار سوختگی روی فرش قابل مشاهده است، برای ترمیم آن، محل سوخته را با شامپو فرش بپوشانید و سعی کنید آن را خشک کنید.

 

امتیاز شما

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد امتیاز ها: 0

آخرین مطالب سایت

بهترین قالیشویی در تهران

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *